• Aktualności
  • Rozlicz PIT wygodnie przez Internet dzięki usłudze mojeID

Rozlicz PIT wygodnie przez Internet dzięki usłudze mojeID

15-02-2023
15 lutego udostępniono możliwość rozliczania PIT przez Internet za 2022 r. Dostęp do bankowości elektronicznej naszego Banku (mojeID) ułatwi Ci zalogowanie do serwisu https://urzadskarbowy.gov.pl/ gdzie znajdziesz udostępnione formularze PIT-11 gotowe do rozliczenia.
 
Jeśli przysługują Ci ulgi (np. na dziecko, albo z tytułu wpłat na prowadzony np. w naszym Banku rachunek IKZE w 2022 r.), wówczas w w/w serwisie możesz wskazać nr rachunku, na który ma być dokonany zwrot. Posiadacze rachunku IKZE z tytułu wpłat za rok 2022 mogą uzyskać ulgę nawet do 3 411 zł!
 
Nie zapomnij o możliwości przekazania 1,5% podatku dla potrzebujących za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego (OPP). Status OPP można zweryfikować pod adresem https://www.podatki.gov.pl/wyszukiwarki/wyszukiwarka-opp/
 
Pamiętaj, termin rozliczenia podatku PIT37/36 upływa 2 maja 2023 r.
Jak uzyskać dostęp do platformy e-Urzędu skarbowego?
To proste, nie musisz się rejestrować! Link do strony logowania znajduje się pod ponizszym przyciskiem "Twój e-PIT", a następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
Krok 1 wybierz sposób logowania, jeśli chcesz zalogować się korzystając z bankwości internetowej (mojeID) wybierz pierwszą oppcję (Login.gov.pl)
Krok 2  w sekcji mojeID wybierz przycisk "Banki Spółdzielcze Grupa BPS"
Krok 3  Znajdź Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim (wystarczy wpisać np. frazę: Między... - po czym pojawi się nazwa naszego Banku, po wyborze kliknij na przycisk "zaloguj się"
Krok 4  wyświetli się strona logowania do bankowości elektronicznej, zaloguj się, potwierdź zgody po czym uzyskasz dostę do swoich rozliczeń.
 
e pit
Znajdziesz nas też tutaj